2 x 30W DSP Digital Audio Amplifier Board – TSA3120A
TSA3120A is a 2x30W digital audio amplifier board. It has a digital Input, a Closed-Loop Class-D Amplifier chip (TSA5756M), and each channel delivers up to 30W of power. Both channels can output nominal power simultaneously and continuously. This board can be powered by any DC 12V-24V power supply and can drive any 4Ω or 8Ω passive speakers.