3650 Miniature Brushless DC Reduction Motor PG36-3650 12V 120RPM / 24V 120RPM 1:50 Ratio
Specifications:
  • Voltage: DC 12V
  • Material: Metal
  • Model: PG36-3650
  • At 12V, the no-load speed can be selected:8-1600RPM
  • At 24V, the no-load speed can be selected:8-1600RPM
  • Motor size: 36mm
  • Axis size: 8mm
Ships From: China
Brand: Aslong Motor SKU: 120RPM 1:50 Ratio Categories: , , , Tags: , , , ,
  • You can choose the voltage: DC 12V, DC 24V
Note: The design and drawings are different
Additional information
Weight 0.992 lbs
Dimensions 1.18 × 0.47 × 0.4 in