Dual Gear Transmission Reduction Motor JGA25-370DG High Torque Black Leather 370 6V 469RPM 1:21 Ratio
Specifications:
  • Voltage: 6V DC 12V DC
  • Material: Metal
  • Model: JGA25-370DG
  • Optional no-load speed at 6V: 20-2273RPM
  • At 12V, the no-load speed can be selected: 40-4545RPM
  • Motor size: 25mm
  • Axis size: 4mm
Ships From: China
Brand: Aslong Motor SKU: 469RPM 1:21 Ratio Categories: , , , Tags: , , ,
  • You can choose the voltage: DC 6V, DC 12V
Note: The design and drawings are different
Additional information
Weight 0.992 lbs
Dimensions 1.18 × 0.47 × 0.4 in