HONPINE Harmonic Drive Robot Joint Motor HPJM-RE30-40-PRO-XX
Ships From: China
Brand: Honpine SKU: HPJM-RE30-40-PRO-XX Categories: , Tags: , , , ,
Core Components
Features
  • Superior precision & zero backlash
  • High Precision and Zero Backlash
3D Conjugate Dual-Arc Tooth Profile Technology
  • Highly Integrated, Compact, and Lightweight Design
  • Compact size and light weight
  • Modular design: Standardized interfaces facilitate quick integration and maintenance.
Additional information
Weight 0.46 lbs
Dimensions 4.92 × 4.92 × 7.09 in
Dual Extruder
450KV, 30 inch, 32 inch prop, Bandwidth, Channel, MAX, Mini, prop type, Standard, TO1052, TO1072, TO1074, TO1102, TO1104