Micro 28mm Brushless DC Planetary Small Gear Motor PG28-2838 12V 296RPM 1:20 Ratio
Specifications:
  • Voltage: DC 12V
  • Material: Metal
  • Model: PG28-2838
  • At 24V, the no-load speed can be selected: 18-1475RPM
  • Motor size: 28mm
  • Axis size: 6mm
Ships From: China
Brand: Aslong Motor SKU: 296RPM 1:20 Ratio Categories: , , , Tags: , , , ,
  • You can choose the voltage: DC 12V
Note: The design and drawings are different
Additional information
Weight 0.992 lbs
Dimensions 1.18 × 0.47 × 0.4 in