Smart Small Motor JGB37-3530 DC Motor with Gearbox 37mm 12v 20RPM 1: 506 Ratio
Specifications:
  • Voltage: DC 12V DC 24V
  • Material: Metal
  • Model: JGB37-3530
  • At 12V, the no-load speed can be selected: 12-1600RPM
  • At 24V, the no-load speed can be selected: 7-960RPM
  • Motor size: 37mm
  • Axis size: 6mm
Ships From: China
Brand: Aslong Motor SKU: 20RPM 1: 506 Ratio Categories: , , , Tags: , , , ,
  • You can choose the voltage: DC 12V, DC 24V
Note: The design and drawings are different
Additional information
Weight 0.992 lbs
Dimensions 1.18 × 0.47 × 0.4 in