Low Noise 24V Planet Brushless Motor Gear PG42-4260 42mm Planet Gearbox 24V 160RPM 1:50 Ratio
Specifications:
  • Voltage: DC 24V
  • Material: Metal
  • Model: PG42-4260
  • At 24V, the no-load speed can be selected:80-2500RPM
  • Motor size: 42mm
  • Axis size: 10mm
Ships From: China
Brand: Aslong Motor SKU: 24V 160RPM 1:50 Ratio Categories: , , , Tags: , , , ,
  • You can choose the voltage: DC 24V
Note: The design and drawings are different
Additional information
Weight 0.992 lbs
Dimensions 1.18 × 0.47 × 0.4 in