Transceiver Module CC1310 Based Pad Connection RC-CC1310-915-H
The RC-CC1310-915-H module is based on the Texas Instruments CC1310F128 component. This device combines a flexible, very low-power RF transceiver with a powerful 48 MHz Cortex M3 microcontroller in a platform supporting multiple physical layers and RF standards. The Antenna connectio is done through pad and hole. Frequency Band: 915MHz.
Ships From: Italy
Brand: RadioControlli SKU: RC-CC1310-915-H Categories: , , , Tags: , , , ,
Transceiver Module CC1310 Based Pad Connection RC-CC1310-915-H – Ultra Low Power sub 1GHz Multichannel Radio Transceiver